Vaše milé reference

Velmi děkujeme za zprávy od vás, našich čtenářek a čtenářů. Díky nim víme, že se vám i dětem naše tvorba líbí. Je to pro nás velkým povzbuzením. Přečtěte si zde vaše krásné reference 👨‍👩‍👧‍👦🎀

Medvídek

Ohlasy na Kalendář pohádek a her 2022

Moc děkuji, je to krásný text, obrázky i aktivity!
Helga Pečená
Moc děkuji za bezva materiály. Při své práci ve školce je určitě využiji. Přeji mnoho úspěchů, ať se Vám daří.
Z. Vondrušková
Z vašich adventních pohádek jsem nadšená, využívám doma i ve škole při zájmové činnosti. Moc za ně děkuji:-) a těším se na další:-)
Mirka Hamerníková
Pohádky jsou moc krásné, poučné, ne moc dlouhé, pro děti jako stvořené. Děkuji, něco takového jsem hledala!
Petra Jahnová
Andílek pro pohádku O Jasmínkovi

Ohlasy na Kalendář pohádek a her 2021

Reference na Adventní pohádky 2021
Již dva roky poctivě čteme a moc se líbí 🙂 mně i dětem 🙂
Jitka Bokrosová
Moc děkujeme za krásné pohádky 🙂
MŠ Pěnčín
Vaše pohádky jsou úžasné, moc rády s nimi pracujeme a tvoříme. Přeji mnoho a mnoho úžasných nápadů, hodně sil a především zdraví.
Hana PeškováMŠ Sluníčko, Dobřichov
Vaše pohádky u nás mají úspěch i u teenagerů (17, 17 a 11 let). Pravidelně je vkládám do adventních kalendářů spolu s úkoly. Letos je čteme i v mateřské škole před spaním a moc se líbí.
Lucie Cihlářová
Milé, krásné dušičky, děkuji Vám za nádherné materiály. Přeji Vám také plnou náruč štěstí, zdraví, inspirace a pokoj v duši.
Simona Nevrlá
Máte to moc krásně ilustrované.
Markéta Johánková
Ahoj Martino, je to super, co děláš, moc pěkné. Držím palce, ať se ti daří co nejlépe.
Štěpán Moravčík
Pohádky jsem od vás odebírala už loni a protože se moc líbily zakoupila jsem je i letos. Čtu je dětem ve školní družině a musím říct, že ani nedutají, a pak kreslí obrázky o tom, co jsme četli. Při druhé letošní pohádce byl nějaký špatný signál a nechtěli se mi načíst a já zběsile klikala na všechno možný i nemožný abych děti o pohádku nepřipravila. Nakonec jsem musela přečíst jednu z loňských pohádek. O Studené tlapky jsem je neošidila. Následující den jsem musela přečíst pohádky dvě. Ještě jednou děkuji já i spousta zvědavých prvňáčků.
Dana Malá
Děkujeme za krásné pohádky a zpříjemnění předvánočního času. Již se těšíme na příští rok, co nového nám připravíte. Vaši věrní čtenáři Dana Malá a celá školní družina Suchdol u Kutné Hory
Dana Malá
Reference Adventní pohádky
Koloušek a nebe

Ohlasy na Kalendář pohádek a her 2020

Děkuji moc. Ráno se vždycky těším na pohádku. Musí to dát strašně práce! Je to perfektně udělané nemluvě o milém obsahu.
Zuzana Bartáková
Děkuji za spoustu milé inspirace a autorkám přeji do nového roku hodně zdraví, pohody a skvělých nápadů.
Pavla Marková
Vážená děvčata, jsem opět nadšená vaším výtvorem, krásné, milé, pozitivní v každém coulu. Moc děkuji a přeji i vám pohodové Vánoce 2020, štěstí a zdraví v novém roce a hodně nápadů a sil k jejich realizaci. Doufám, že nám otevřou školy a budeme se nad pohádkami radovat s dětmi.
Jitka Forstová
Dovolte, abych Vám všem poděkovala za úžasnou práci a spoustu inspirace! Z Vašich adventních pohádek jsem já i moji žáčci nadšeni! Mějte se krásně a přeji jen to nejlepší v novém roce.
Markéta Koutecká
Dobrý den, milí přátelé, děkuji Vám za všechny zasílané materiály. Jsou krásné, nápadité a plné poetiky. Přeji Vám rok plný lásky, pohody, invence.
Simona Nevrlá
Chtěla bych poděkovat za letošní Adventní pohádky, opět byly hezké a moc se nám líbily. V tomto roce jsme si jich s dětmi moc neužily, ale pokud jsme v lavicích seděli, děti se o pohádku přihlásily a těšily se na ni. Nejvíce se líbí pohádky spojené s čertem a andělem. Moc rádi vyrábíme a proto jakýkoliv výrobek byl paráda, stejně tak jakákoliv omalovánka. V době nechození do školy jsem si pohádek užívala sama a dokonce jsem je četla i své mamince. Chci popřát všem autorkám hodně nápadů a sil při tvoření dalších pohádek, jsou doopravdy báječné. Ještě jednou moc děkuji.
Radka Semrádová
Dětem se pohádky moc líbily, každý den se těšily na novou pohádku a pohádky, které nám zbyly z víkendu, jsme si četli před spaním. Vyplnily dětem dlouhé čekání na Ježíška.
Libuše Veselá
Pohádky se dětem líbily, rády vybarvovaly omalovánky. Přeji vše nej a těším se na další materiály.
Miroslava Zátopková
Děkuji za krásný adventní čas prožitý s Vámi a přeji hodně tvůrčích nápadů v novém roce.
Doris Nováková
Mějte se krásně a doufám, že budete tvořit dál.
Iva Pavlatová
Zlaté prasátko je moc zajímavé. Příběh je roztomilý, omalovánky hezké, úkoly jsou zajímavé.
Olina Trnková
Obrázky Janičky Šulové si mě získaly už dávno. Jsou originální, hravé i hluboké zároveň, krásné a povznášející. O to větší mám radost, že letos vznikly její Vánoční omalovánky. S každým obrázkem na vás dýchne opravdu kouzelná vánoční atmosféra a nálada. Navíc nakonec je aktivita hrací kostka a s ní hravá mini "poselství" pro každého. Dětem se omalovánky cituji "hodně líbily" 🙂 Určitě doporučuji všem pro oživení krásného adventního času.
Zuzana ŠnajdrováBezva autorka Kalendáře 2019
Pohádka Kolouškovo nebe

Ohlasy na Kalendář pohádek a her 2019

Bezvadné náměty, spousta nápadů, prostě super. Moc děkuji.
Ivana Geislerová
Chtěla jsem Vám poděkovat za úžasnou práci. Máte skvělý tým a pro děti jsou Vaše vánoční příběhy i povídání neocenitelné. Pracuji ve školce a tak krásné příběhy, náměty, obrázky jsou dnes vzácností a moc za ně děkuji. Přeji Vám všem hodně štěstí, radosti, pohody a touhy měnit pro naše nejmenší tento svět a dělat ho takovým, jaký by ho chtěly mít.
Michaela Čermáková
Dobrý den, zdravím "Bezva autorky" a přeji vám všem hezký den. Moc děkuji za prima překvapení na Hromnice a doufám, že nebude poslední. Jste velmi šikovné a bylo by velmi hezké, kdybyste nám vydržely a zpracovaly další lidové svátky během celého roku. Setkávání s emaily, které mi posíláte mě vždy velmi potěší a inspiruje pro mou další práci s dětmi v MŠ. Věřím, že stejně to mají i moje kolegyně, kterým emaily posíláte. Ještě jednou moc děkuji, a těším se na další vámi zpracovaná témata (Masopust, Velikonoce....).
Romana Brixová
Milé autorky. Děkuji Vám za krásný kalendář. Denně bylo na co čekat. S vnoučaty jsme si čas u Vašich pohádek a nápadů na tvoření užívali. Přejeme Vám krásný Vánoční čas a v novém roce hodně tvůrčích nápadů.
Doriska Nováková
Krásně zpracované a navazující. Děkuji!
Doris Nováková
Dobrý den milé autorky, děkuji Vám za krásné a neobvyklé adventní tvoření. Všechny materiály jsou vypracované s velkým citem a nadčasovostí. Velmi Vám děkuji a těším se na další spolupráci. Přeji krásný a pohodový rok 2020.
Simona Nevrlá
Milé autorky, Vaše Adventní pohádky jsou úžasné, každý den jsem je dětem ve škole četla, nemohla jsem zapomenout, připomínaly mi to. Doma mám už dospělé děti, ale stejně jsem jim občas nějakou pohádku musela přečíst, stejně tak i mé mamince, které se také moc líbily. Děkuji za vše, za tu práci, snahu, nápady. Přeji Vám mnoho dalších skvělých nápadů.
Radka Semrádová
Vaší snahy o zpříjemnění předvánočního času si moc vážím. Jsou to přesně ty chvíle, kdy jsme s dětmi spolu, čteme si příběh a je nám dobře. Děkuji.
Zuzana Janečková
Krásný Advent Vám všem!!! Jsem šťastná, že jsem narazila na tuhle nabídku Vánočních pohádek 🙂 🙂 Strašně bych si přála každý podvečer sedět se svými vnoučaty a číst jim tyto pohádky, zatím jsem ale v nemocnici po operaci ruky a tak snad později o Vánocích stihnu aspoň něco z toho, i některé úkoly, hry... Vaše pohádky jsou milé, něžné, plné citu, moc Vás chválím, děvčata!!! A tak si je tu nahlas předčítám, když jsem sama v pokoji, jako bych je předčítala dětem ve školce. Přeji Vám pohodu a ještě jednou mnoho díků za Váš počin!
Zdenka Langová
Velice děkuji za podnětné nápady 🙂
Mgr. Dana Kotoučová
Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce. Zejména děti se na ně nejvíce těší. Těší se společně se svou rodinou, ale těší se společně i ve svých školních třídách. Na Štědrý večer nemůžou být spolu, prostě to nejde a tak si aspoň prožívají advent, čas příprav na Vánoce ve třídách. Adventem žije celá velká škola. Ze všech koutů na návštěvníky dýchá vánoční atmosféra. Tradičně se všichni připravují na Vánoční jarmark, píší přáníčka Ježíškovi, která mu pak posílají s balónkem. Zpívají koledy a vyrábí svícny, andílky, ozdoby. Babičky i sousedky háčkují vločky, pletou ponožky. Maminky i tatínci pečou perníčky a další voňavé cukroví. V letošním školním roce si advent užíváme s příběhy a pohádkami skvělých a nadšených autorek Adventních pohádek, které jsou určené menším dětem, ale i školáci je využívají ve vyučování. Některé čte paní učitelka a některé už děti čtou samy. Paní učitelka vymýšlí k těmto pohádkám nejrůznější úkoly. Např. – vyhledej větu…, najdi dvojslabičná slova…, vyhledej předložky…Během adventu si vyprávíme i o tradicích a zvycích. Příběh ,,Barborka“ výborně doplnil naše povídání. I ve třídě ji máme ve váze a čekáme, zda rozkvete, než rozbalíme dárky. Když Mikuláš ztratil čerty, děti byly rády, ale brzy zjistily, že tomu tak není a při návštěvě Mikuláše s jeho družinou rychle slibovaly,jak budou hodné, někteří žáci krásně četli právě adventní pohádku Mikuláš ztratil čerty. Ptáček v zimě – tento příběh vklouzl do prvouky, stejně tak příběh, který vyprávěl o starém buku nebo Ptáček v zimě. V pracovních činnostech kluci a holky vyráběli vločky. Vyrobili si i andílka, když si sami přečetli něžnou pohádku o andílkovi a jeho kamarádech. Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce a adventní pohádky patří k nim. Jsou velmi srozumitelné, milé, smysluplné. Navíc obohacené zajímavými úkoly a činnostmi. Děkuji a už teď se těším na ty další.
Marcela Popalováučitelka 1. a 2. tříd
Dobrý den, co se týká Adventních pohádek, stahuji si je každý den a pracuji s nimi různě. Mám ve třídě malé děti, takže když je pohádka nebo příběh dlouhý, nejdřív si ho přečtu a využiju buď jen nějaký "výtah", nebo to dětem zkráceně popovídám. "Vyprávění nad obrázky" jsem zařadila zatím postupně každý den jiný, obrázky jsou krásné. Příběh o Barborce byl luxusní. Omalovánku jsme si vystřihli, nalepili na sklenici a do ní dali větvičky. Vypadá to moc hezky. Básničky jsou taky velmi krásné, všechny. Hodně jsem pracovala taky s textem o šupince a grafomotorickým záznamem rybičky a zlatého prasátka. Příběhy o lišce a ptáčku si nechám až na leden, kdy si budeme povídat o zvířátkách v zimě. Některé pohádky jsou opravdu velmi dlouhé, ale fajn, že si mohou vyslechnout i ty nejstarší děti. To je asi vše o tom, jak využívám Váš adventní kalendář. Hezké předvánoční chvíle!
Jana Štěpánková
Dobrý večer, pracuji jako vychovatelka ve školní družině s dětmi 2. a 3. třídy. Vaše pohádky a náměty využívám téměř denně (protože prosinec máme zaměřen opravdu jen na vánoce). Pohádky mi pomáhají s motivací k činnostem, zahráli jsme si některé hry. Tvorbu trochu přizpůsobuji starším dětem. Děkuji za Vaše nápady a určitě je využiji i v dalších letech.
Miroslava Zátopková
Moc děkuji za milé, krásné, úžasné pohádky a hry. Jste holky "Šikovnice" a v novém roce Vám přeji mnoho inspirativních nápadů.
Věra
Milé bezva autorky, všem vám moc děkuji za tento skvělý adventní kalendář.
Irena
Dobrý den, děkujeme za zpestření adventního období... odebíráme Vaše pohádky a náměty a využíváme ve školní družině.... moc se nám nápady líbí a byl to pro nás opravdu krásný dárek, ke kterému se budeme zcela jistě vracet i v dalších letech. Přejeme Vám hodně zdraví, štěstí a pohody.... dalších tvůrčích nápadů v roce 2020.
Děti ze školní družiny Nymburk
Milé dámy, chtěla bych Vám poděkovat za vaše adventní pohádky a úkoly. Otevřeli jsme je s žáky dnes a už se těšíme na zítřejší úkoly a povídání. To nám to vánoční čekání krásně uteče.
Mgr. Lydie Jokšová a žáci 3.cOstrov
Dobrý den, používám pohádky a náměty na vyrábění. Pracuji jako učitelka v MŠ, děti mají moc rády vyprávění příběhů, trošku si k tomu něco vymyslím, podle dané situace. Vždy mi nahodíte do hlavy dobrý námět. Moc děkuji.
Iveta Riglová
Adventní kalendář využíváme každý den...tedy téměř...v první vyučovací hodině s dětmi jako poslech a rozbor a motivaci adventního období. Učím na malotřídní škole a to první a pátý ročník zároveň. Dětem i mne se pohádky i příběhy líbí a děkuji za ně.
Marcela Kanisová
Dobrý deň, Adventné pohádky ma zaujali hneď po zverejnení. Pracujem ako vychovávateľka v Školskom klube detí v základnej škole v Prešove. Tento rok mám deti tretieho ročníka. Z Vašich doterajších rozprávok som najviac rozvinula ako motiváciu a inšpiráciu 10. pohádku – O snehuliakovi. V Prešove vtedy aktuálne bol na krátky čas aj sneh a nacvičovali sme aj na vianočnú akadémiu pieseň O stavaní snehuliaka. Pri svojej práci využívam aj interaktívnu tabuľu, a tak sa k adventným pohádkám môžeme pripojiť cez internet kedykoľvek a zabaviť sa, prečítať si a inšpirovať sa s deťmi k aktivitám. S interaktívnou tabuľou sme v programe RNA použili vianočný stromček z 10. adventnej pohádky a vyzdobili ho. Snehuliak je ako téma veľmi inšpiratívna, deti ho kreslili, spievali si o ňom, a maľovali na sklenenú vianočnú fľašu so svetielkami, a vyzdobili aj drevené kolieska. Ďakujem ešte raz za inšpiráciu a prajem veľa tvorivých síl a prajem krásne prežitie Vianoc.
Mgr. Alena MichaličkováPrešov
Děti Prešov (Mgr. Michaličková)

Poděkování od bezva autorek

www.adventnipohadky.cz
Milé čtenářky a čtenáři, děkujeme vám za přízeň a krásné reference. Věříme, že vás naše originální pohádky, hry, omalovánky a tvoření potěšily. Projektem Kalendáře pohádek a her žijeme pokaždé 8 měsíců, pak si dáváme malou pauzu k nabrání sil a inspirace. Zbrusu nový Kalendář pohádek a her je pak na stránkách www.adventnipohadky.cz dostupný zase od konce října. Kdo se chce přidat mezi naše milé čtenáře, stačí si zde níže stáhnout bonus zdarma, tak zůstaneme ve spojení. Přejeme Vám krásné dny s těmi, koho máte rádi. Srdečně Vaše bezva autorky.

Žabí pohádka

Stáhněte si ZDARMA ↓↓↓

18-stránkové PDF příjemné ke čtení i k tisku:

 • pohádka zdarma pro Adventní pohádky
  Pohádka o Arturovi a Cecilce
 • pohádka zdarma pro Adventní pohádky
  10 her, tvoření, rozvojových aktivit
 • pohádka zdarma pro Adventní pohádky
  Krásná omalovánka
 • pohádka zdarma pro Adventní pohádky
  A navíc překvapení - další čtyři originální pohádkové bonusy!

Co jste si s námi již užili

Omrkněte pohádky a hry, jak šly dny za sebou .... (je to jen obrázek, náhled, vzpomínka)

Přehled pohádkových obsahů 2021

Přehled pohádkových obsahů 2020

Napište nám

Napište nám na pohodove@adventnipohadky.cz, budeme moc rády 🎀🎄

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zodpovězení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů
Bezva autorky Jaromíra Pechová a Martina Dobešová, Adventní pohádky